Mikronakłuwanie
Autor: Paulina Wierzbicka
Data: 1.01.2019, 00:00:00

DermaPEN 4 - jedyne oryginalne medyczne urządzenie stosowane w kosmetyce estetycznej w mikronakłuwaniu frakcyjnym skóry, które zostało okrzyknięte złotym standardem w technice mikronakłuwania oraz nagrodzone prestiżową nagrodą w kategorii: "Najlepsze Urządzenie Medyczne".

Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DermaPEN jest bardziej efektywny i bardziej bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry. Funkcja automatycznego nakłuwania zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w głąb skóry, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów.

Mikronakłuwanie urządzeniem DermaPEN, to zabieg skierowany do osób, których skóra wykazuje brak elastyczności, widoczne rozstępy i blizny, a także pogłębiające się zmarszczki. DermaPEN jest zabiegiem polegającym na celowym tworzeniu mikrouszkodzeń skóry, które pobudzają naturalne procesy jej regeneracji, stymulując w ten sposób odnowę cery. Chwilę po wykonaniu nakłuć, skóra zaczyna chłonąć wszystkie substancje bezpośrednio na nią nałożone. Dlatego też w tym czasie, nasz wykwalifikowany kosmetolog nakłada preparaty dodatkowo stymulujące cerę w zależności od wykazywanego problemu skóry. Do uzyskania najlepszych rezultatów, najefektywniej przeprowadzić od 3 do 4 zabiegów. Ich efekty będą widoczne już po pierwszych kilku dniach. Jeżeli nie są Państwo pewni czy zabieg przeznaczony jest dla was zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszym kosmetologiem, który w krótkiej rozmowie pomoże dobrać odpowiedni zabieg lub serum w celu poprawy jakości waszej skóry.

Całość zabiegu trwa ok. trzydziestu minut, podczas których wykonywane są specjalne mikronakłucia pobudzające skórę do samoregeneracji. Jednorazowe, wymienne kartridże z wbudowanymi molibdenowymi igłami (16 sztuk) o grubości 33G. Igły nie zawierają chromu i niklu, dzięki czemu zabieg można wykonać również u osób uczulonych na wcześniej wymienione metale. Molibden uznawany jest za najbardziej zaawansowany materiał służący do produkcji narzędzi chirurgicznych. Dzięki jego zastosowaniu igły w urządzeniu DermaPEN są niezwykle cienkie i wytrzymałe co znacznie poprawia komfort pacjenta podczas zabiegu. Jednocześnie podczas zabiegu wprowadzane są preparaty o właściwościach nawilżających, odżywczych, napinających, na przebarwienia, blizny oraz wspomagające wypadaniu włosów.

Wskazania do zabiegu z wykorzystaniem DermaPEN 4:

 • widoczne płytkie zmarszczki,
 • brak gęstości i elastyczności skóry,
 • widoczne pory,
 • nierówność skóry,
 • przebarwienia,
 • rozstępy,
 • blizny potrądzikowe i oparzeniowe,
 • wspomaganie terapii wypadania włosów,łysienie,
 • odmłodzenie dłoni.

Przeciwwskazania do zabiegu z wykorzystaniem DermaPEN 4:

 • nowotwory i stany po ich przebyciu do 5 lat wstecz,
 • padaczka,
 • aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegowym (bakteryjne, grzybicze, wirusowe),
 • ciąża oraz karmienie piersią.

Postępowanie przed zabiegiem z wykorzystaniem DermaPEN 4

Skóra musi być czysta, bez wykwitów patologicznych, zabiegi poprzedzone są konsultacją z wykwalifikowanym kosmetologiem, który określa stopień możliwości przeprowadzenia zabiegu.

Postępowanie po zabiegu z wykorzystaniem DermaPEN 4

Po zabiegu można spodziewać się wystąpienia krótkotrwałego (do 2-3 dni), niewielkiego zaczerwienienia i obrzęku. Ich nasilenie nie stwarza potrzeby ograniczenia aktywności. Skóra po zabiegu troszkę się łuszczy przez kilka dni.

Zalecane jest nie wystawiać skóry na promieniowanie słoneczne (również solarium). Należy zabezpieczać skórę kremami z wysokimi filtrami. ponieważ promieniowanie może powodować przebarwienia. Przez kilka dni po zabiegu nie stosować na skórę środków drażniących i wysuszających.

Zalecane jest używanie kremu przyspieszającego gojenie celem zmniejszenia pozabiegowego obrzęku. Powinno się unikać przegrzewania skóry poddanej zabiegowi (np. sauna, gorące kąpiele) oraz zbędnego wysiłku zwiększającego ciśnienie krwi (np. ćwiczeń fizycznych).

Czy zabieg z wykorzystaniem DermaPEN 4 jest bolesny?

Możesz odczuwać bolesność w obszarze podanym zabiegowi ponieważ na skórze wykonywane są nakłucia. Dla poprawy komfortu, wykorzystuje się jednak specjalne substancje znieczulające, które nakładane są bezpośrednio na skórę. Bezpośrednio po zabiegu odczuwane są lekkie swędzenie i krótkotrwałe pieczenie. Przez najbliższe kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk na obszarze poddanym zabiegowi. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Stan ten jest normalną reakcją organizmu na zabieg, nie wymaga specjalnej troski i ustępuje samoistnie. Mogą wystąpić także krwiaki, jak po każdym nakłuciu skóry.

Kiedy widoczne są efekty?

Efekty widoczne są zazwyczaj po drugim zabiegu w cyklu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszym zabiegu. Pełen efekt stabilizuje się w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu w cyklu. Reakcja organizmu na zabieg jest zróżnicowana i indywidualna.

Efekt po jednym zabiegu:

Derma PEN 4

Część ciała cena za jeden zabieg cena za pakiet 3 zabiegów
twarz 599  1797 zł 1600 
szyja 599  1797 zł 1600 
dekolt 599  1797 zł 1600 
twarz + szyja 899   
twarz + szyja + dekolt 1399   
pojedyncza okolica 499   
twarz + peeling medyczny (PQAge Evolution, PRX-T33) od 800   
do każdego zabiegu (indywidualna ampułka + płócienna maska peptydowa + krem)
Wszystkie ceny w PLN. Promocje nie łączą się.
Przeczytaj również: