W jaki sposób zredukować zmarszczki?
Autor: Zespół Beauty Laser
Data: 14.10.2018, 14:09:00

Zmarszczki to naturalny proces starzenia skóry. Z wiekiem skóra traci swoje naturalne właściwości - wysusza się i staje się mniej elastyczna. Należy pamiętać, iż starzenie skóry odbywa się na jej wszystkich warstwach, jednak najbardziej widoczne jest na naskórku. Proces starzenia skóry można zahamować, dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Kosmetologia estetyczna wychodzi na przeciw naturalnym procesom zachodzącym w naszym organizmie. Nasz salon oferuje szereg zabiegów i preparatów pozwalających na zachowanie skóry młodej i elastycznej, a to dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów np. kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny i jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Zapraszamy do naszego salonu na konsultację z kosmetologiem.

Stopień odczuwania bólu podczas zabiegu jest uzależniony od progu indywidualnej wrażliwości na ból, który różni się u każdego człowieka. W naszym salonie oferujemy Państwu zabieg depilacji laserowej najnowszym sprzętem LIGHTSHEER® DUET™, który posiada 2 głowice które znacznie niwelują ból a wręcz działają bezboleśnie. W przypadku jednak wysokiej wrażliwości na ból zalecamy zastosowanie 2 godziny przed zabiegiem, maści znieczulającej Emla 5%. Należy również pamiętać, że miejsca, gdzie skóra jest bardziej opalona, będą podczas depilacji bardziej wrażliwe na ból.

Depilacja tą metodą jest bezinwazyjna, stosuje się ją od 15 lat w krajach Europy Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Nie zanotowano żadnych niebezpiecznych efektów ubocznych depilacji laserowej. Aby zabieg był jeszcze bardziej bezpieczny i aby zapewnić komfort psychiczny Pacjentów, w Beauty Laser przed pierwszym zabiegiem zapraszamy na bezpłatną wizytę konsultacyjną na której wykonujemy wywiad medyczny oraz przeprowadzamy próbę laserową. Po 24 h wykonujemy właściwy zabieg.

Aby zapobiec jakimkolwiek komplikacjom, należy poddać się konsultacji, podczas wywiadu należy szczerze odpowiedzieć na wszystkie zawarte w ankiecie pytania. Najczęściej po zabiegu zwykle występuje niewielkie zaczerwienienie skóry, które szybko mija. Kosmetolog zaleci odpowiednie preparaty, maści łagodzące do stosowania po zabiegu.

Kosmetolog wykonując pierwszy zabieg umawia się na konkretną datą kolejnego zabiegu, biorąc pod uwagę osobiste predyspozycje i uwarunkowania pacjenta. Data kolejnego zabiegu jest również ściśle powiązana z fazami wzrostu włosa, w związku z tym kolejny zabieg należy wykonać średnio w odstępie 4-8 tygodni, w zależności od depilowanej części ciała.

Wszystko zależy od koloru włosa i skóry. Włosy, które nie są podatne na depilację laserową to bardzo jasny blond, siwy i rudy. Decyduje o tym melanina, najważniejszy atrybut w depilacji laserowej. Im mniej melaniny we włosie (czyli im włos jaśniejszy) tym trudniejszy do depilacji. Im więcej melaniny w skórze (czyli im skóra ciemniejsza) tym depilacja trudniejsza, bo można ciemną skórę odbarwić dlatego też musimy zmniejszyć moc lasera. Stąd właśnie bardzo ważne, aby przez cały okres depilacji w ogóle nie opalać się. Klienci z ciemną skórą mogą być jednak bez obaw depilowani, należy odpowiednio dobrać energię i długość fali do zabiegu. Zapoznaj się z przeciwwskazaniami oraz wytycznymi dotyczącymi zabiegu depilacji laserowej.

Czas trwania zabiegu zależy od wielkości depilowanej powierzchni oraz stopnia owłosienia pacjenta. Zabiegi na nogach bądź plecach będą bardziej pracochłonne, natomiast te na twarzy mogą zając kilka minut. Dzięki LIGHTSHEER® DUET™ depilacje wykonamy w krótszym czasie dzięki dodatkowej głowicy.

Uszkodzone w czasie zabiegu włosy nadal pozostają w skórze i przesuwają się w kierunku jej powierzchni, co może dawać wrażenie, że włosy wciąż rosną. W tym okresie, jeśli martwe włosy są szczególnie uciążliwe (są szorstkie i sztywne), można je ogolić. Niemniej wypadają one ze skóry po ok. 10 dniach. Skóra robi się gładka i taka pozostaje do momentu aż kolejne włosy przejdą z fazy spoczynku w fazę wzrostu. Ponieważ fazy spoczynku są różne dla włosów zlokalizowanych w różnych okolicach ciała, różne są też odstępy między zabiegami. W przypadku twarzy odrost pojawia się średnio 4-6 tygodni od poprzedniego zabiegu, w obrębie tułowia po ok. 6-8 tygodniach, na kończynach nawet do 3 miesięcy. Przeczytaj również o cyklu wzrostu włosa.

Aby pozbyć się niechcianego owłosienia należy wykonać minimum 3 zabiegi. Ostateczna liczba zabiegów jest zależna od oczekiwań pacjenta oraz od skłonności do występowania nadmiernego owłosienia szczególnie u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi. Zabieg powtórzony czterokrotnie pozwala na znaczną redukcję ilości włosków, ich osłabienie i spowolnienie wzrostu a często wyeliminowanie ich całkowite. Konieczność powtarzania zabiegów wiąże się z cyklem wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie, rozróżniamy trzy fazy wzrostu włosa anagen, katagen, telogen. Chcesz wiedzieć więcej » cyklu wzrostu włosa. Celem depilacji jest naświetlenie i przez to usunięcie tych włosów, które są w fazie aktywnego wzrostu czyli w fazie zwanej anagen. Włosy będące w kolejnych fazach wzrostu nie zaabsorbują dostatecznej dawki promieniowania lasera i zachowają zdolność regeneracji i dalszego wzrostu. Dlatego konieczne jest kilka zabiegów, aby zaaplikować światło lasera na włosa we właściwej fazie.

Bezpośrednio po zabiegu lepiej zrezygnować z wykonywania makijażu, aby nie podrażniać naskórka. Nie ma natomiast przeciwwskazań, aby umalować się następnego dnia, kiedy zejdzie zaczerwienienie.

Bezpośrednio po zabiegu na skórze obecny jest rumień, który najczęściej ustępuje w 2-3 godziny po zabiegu. Dodatkowo w miejscach ujść włosów do skóry pojawia się drobny obrzęk około-mieszkowy. Jest to pożądana reakcja skóry, świadcząca o prawidłowym wykonaniu zabiegu. Zabiegi depilacji laserowej nie wyłączają z życia codziennego. Zaraz po zabiegu można powrócić do pracy, szkoły, itd.

Na rynku funkcjonują różne typy laserów, np. diodowe, aleksandrytowe, neodymowo-yagowe, rubinowe i frakcyjne. Różnią się przede wszystkim długością fali światła, które emitują. Jeżeli chodzi o walory użytkowe, to NAJSKUTECZNIEJSZE DO EPILACJI SĄ LASERY DIODOWE. Uwaga! IPL nie jest laserem, to tzw. źródło światła pulsacyjnego. Urządzenia tego typu nie sprawdzają się w epilacji (wyjątkiem są wysokiej jakości aparaty medyczne). BYWA, ŻE WŁOSKI NAŚWIETLANE IPL UODPARNIAJĄ SIĘ wręcz na działanie lasera I TRUDNIEJ JE USUNĄĆ.

Źródło: "AVANTI nr 11(116)", str. 125, Justyna Ślusarczyk

Na rynku pojawiło się dużo kosmetycznych laserów diodowych o niskiej skuteczności. Przed wyborem lasera przede wszystkim sprawdź jego nazwę oraz producenta by móc dokonać porównania ze znanymi na rynku laserami diodowymi. Dowiedz się czy posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA oraz certyfikaty instytucji europejskiej, w tym ISO 9001.

W naszym salonie posiadamy szereg zabiegów poprawiających jakość i witalność skóry. Odpowiednio dobrane kosmetyki lub zabiegi są w stanie poprawić strukturę właściwą skóry. Na bezpłatnej konsultacji z naszym kosmetologiem otrzymacie Państwo potrzebne informacje o metodach i zabiegach, które pozwolą przywrócić jędrność i witalność Waszej skórze. Im szybciej zadbacie o jakość swojej skóry tym dłużej będziecie cieszyć się młodością. Redukcja zmarszczek, wypełnianie bruzd czy regenerujący zabieg z wyciągiem z białka ślimaka to nie jedyne zabiegi jakie możemy Państwu zaoferować. Wszelkie niezbędne informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej. W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania związane z zabiegami.

Ocena jakości skóry potrzebuje indywidualnego podejścia. Nie można jednoznacznie stwierdzić czy skóra wymaga odpowiednich zabiegów bez wcześniejszej diagnostyki wizualnej skóry. Jeżeli zastanawiacie się Państwo czy wasza skóra potrzebuje zastosowania specjalistycznych zabiegów lub preparatów zapraszamy na bezpłatną konsultację. Rozmowa z naszym kosmetologiem pozwoli dobrać odpowiednie zabiegi do jakości Państwa skóry. Nasz salon oferuje szeroką gamę zabiegów z wykorzystaniem metod i produktów najwyższej jakości.

Podczas konsultacji kosmetologicznej nasza klientka zadała naszemu specjaliście bardzo ważne pytanie.
"Czy depilacja laserowa jest bezpieczne?".

Wykorzystywane w naszym salonie urządzenia posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty oraz spełniają szereg norm i wymogów. W przypadku zabiegu depilacji laserowej pracujemy na medycznym urządzeniu Light Sheer Duet. Naszym zdaniem jest to najlepsze urządzenie na rynku oraz całkowicie bezpieczne.

Tak więc odpowiedź na pytanie naszej klientki brzmi "TAK". Jednakże, zabiegu depilacji laserowej nie można wykonywać w przypadku: ciąży oraz okresu karmienia piersią, niektórych chorób skóry, posiadania rozrusznika serca, itd.

Więcej informacji na temat przeciwwskazań do zabiegu depilacji laserowej znajdą Państwo na naszej stronie internetowej, jak również uzyskają Państwo taką informację podczas rozmowy z naszym wykwalifikowanym personelem. Zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań związanych z zabiegami oferowanymi w naszym salonie.

Przeczytaj również: