Witamy w salonie depilacji laserowej "Beauty Laser"

Cykl wzrostu włosa - beautylaser.com.pl
Beauty Laser Gorzów Wielkopolski

Cykl wzrostu włosa

Cykl wzrostu włosa
« Powrót Zobacz ceny zabiegu

Szanowni Państwo,

zjawiskiem, które ma kluczowy wpływ na zabieg depilacji laserowej jest cykl wzrostu włosa.

Pragniemy zauważyć, że depilacja laserowa nie jest w pełni skuteczna w przypadku włosów jasnych, siwych, rudych i może nie dać oczekiwanego efektu. Zwracamy również uwagę na sposób przygotowania organizmu do zabiegu depilacji laserowej i zachęcamy do zapozniania się z informacjami odnośnie "przygotowania do zabiegu depilacji laserowej".

Cykl wzrostu włosa

Wyróżniamy trzy fazy rozwoju włosa:

1. Faza wzrostu (anagen)

Faza wzrostu włosa (są to włosy widoczne na skórze i właśnie one reagują na światło lasera), gdzie trzon bardzo ściśle tkwi w mieszku włosowym, następują intensywne podziały komórkowe i włos rośnie. Faza ta jest idealna do wykonania zabiegu.

2. Faza przejściowa (katagen)

Faza uśpienia, w której włos przestaje rosnąć (ma różny okres trwania 3-8 tyg.), włos tkwi w mieszku włosowym, ale następuje zerwanie połączenia między jego trzonem a macierzą mieszka włosowego. Następuje zatrzymanie procesów wzrastania zachodzących we włosie.

3. Faza spoczynku (telogen)

Faza, w której włos nadal pozostaje zakotwiczony w mieszku włosowym, ale już powoli wysuwa się i wypada. Równocześnie zaczyna tworzyć się nowy włos.

 

Dodatkowe informacje na temat zabiegów oferowanych przez nasz salon

Cennik zabiegów Beauty Laser - Depilacja laserowa - Gorzów Wielkopolski

Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem zabiegów oferowanych przez nasz salon. Proponujemy zabiegi usuwające zbędne owłosienie z różnych części ciała, dzięki czemu poczujecie się bardziej komfortowo i pewni siebie.

Cennik zabiegów